top of page

 

Анкілозавр-Панцирний ящір"                                                                 Анкілозавр-це один з найсильніших та найпопулярніших динозаврів.Запам'ятовується своєю бронею та з булавою на хвості.Знизу ви побачите "Лабораторну карточку".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Чим харчувалися і який спосіб життя вели
Спосіб життя був мирним, ні на кого не нападали, але легко могли дати відсіч нападникам на них (хвостом вони збивали свого суперника з ніг і добивали з розгону міццю своєї голови, а також масою власного тіла), в їжу вживали лише листя дерев, чагарників та іншу зелень.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Броня
Одна з найбільш кидаються в очі особливостей зовнішності анкилозавра — його броня, яка складається з масивних шишок та кісткових пластин або щитків, іменованих остеодермами. Вони вростали в шкіру, і, незважаючи на те, що частинами скелета не були, грали важливу роль в житті ящера. В наші дні остеодермы можна побачити у крокодилів, броненосців і деяких ящірок. Кісткові пластини, ймовірно, зверху були покриті жорстким, ороговілим шаром кератину. Розмір остеодерм надзвичайно широко варіювався — від великих плоских пластин до маленьких круглих горбків. Пластини утворювали особливі горизонтальні ряди, тянувшиеся по шиї, спині і стегна тварини, броньовані були навіть повіки ящера; велика кількість дрібних наростів прикривало незахищений простір між великими пластинами. На кінцівках і хвості розташовувалися щитки меншого розміру. Більш того, в якості додаткового захисту в центрі кожного подібного наросту було потовщення у вигляді шипа. Самі ж нарости були з'єднані один з одним довгими смугами, що є однією з причин, по якій ящеру дали назву, що означає «спаяний ящір». Вся броня була надзвичайно важкою. Зважаючи на такий захищеності динозавра його часто описують як «живий танк». Без броні залишалося тільки черево ящера, але, оскільки у нього були пазуристі лапи, він міг захистити його, підігнувши ноги і зарившись глибоко в грунт, тим самим позбавивши противника можливості перекинути його на спину
Якщо порівнювати з мешкав трохи раніше анкилозавридом эвоплоцефалом (теж закутим в броню, але більш дрібним, пластини анкилозавра по своїй текстурі були відносно гладкими, без довгих зубців, які були виявлені на броні эдмонтонии, що жила в один час з анкилозавром. Ряд плоских трикутних шипів, можливо, виступав на бічній частині хвоста. Жорстка кругла луска захищала верхню частину черепа, в той час як чотири великі роги пірамідальної форми стирчали по кутах задній частині черепа, ймовірно, також для захисту від укусів великих хижаків.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Булава на хвості
Хвостова булава анкилозавра, Американський музей природної історії
Знаменита хвостова булава анкилозавра також складалася з кількох великих остеодерм, які були приєднані до кількох останнім хвостовим хребців. Вона була важкою і спиралася на сім хребців кінчика хвоста, які були міцно скріплені, формуючи у підстави булави жорсткий стрижень. До цих хребців були прикріплені сухожилля, які були забезпечені надійним захистом. Ці сухожилля були кілька заскорузлими і не мали еластичністю, що при розмахуванні хвостом дозволяло передавати значний силовий імпульс в кінець хвоста. Скоріше всього, це було активне оборонна знаряддя, яке мало значну руйнівну силу і могло б зламати кістки атакуючому або перекинути на землю, причому навіть самих великих хижаків, у тому числі тиранозавра. Крім того, у двоногих хижаків при нападі позиція була значно менш стійкою, ніж у анкилозавра. Все це, найімовірніше, прирікало м'ясоїдних на довгу болісну смерть. Дослідження 2009 року засвідчили, що «великі потовщення хвоста могли генерувати силу при ударі, достатню для того, щоб зламати кістки, але у дрібних потовщень такої здатності не було», а також що «махання хвостом — досить правдоподібне поведінка анкилозаврид, але невідомо, чи використовувався хвіст під час міжвидової боротьби або внутрішньовидових поєдинків, або ж в обох випадках». Також висловлювалося припущення, що хвостова булава була як би «помилковою метою» для хижака, так як здалеку він міг прийняти її за голову. Тим не менш, у даний час ця гіпотеза широко оспорюється.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Розміри

Анкілозавр був у довжину до 9м.В висоту до 3м та мав вагу до 6т.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

На малюнку зображений Тіранозавр напавший на Анкілозавра.Але Анкілозавр дає цьому Тіранозавру відсіч.

 

 

Сусідні хижаки:

 

 

Ростительноїдні сусіди:

 

 

 

Схожі знахідки:

 

 

Пахіцефалозавр
Евопоцефал
Талалур

Dinо-Line.skyd.ua

   

     Нас вже:

 

Головні розділи:
По отрядам:
По періодам
Меню сайта
Динозаврове питання
Нові статьї

Терезинозавр протів Тарбозавра

Пахіцефалозавр

Гіганотозавр протів Тіранозавра

Автор сайта:Blakyla

Всего ответов 56

bottom of page