top of page
Зауролоф

Тарбозавр-динозав,який найбільше схожий на Короля динозаврів-Тіранозавра,Відлічається він розщмірами,зіром та іншими..Знизу ви бачите "Лабораторну карточку"

 

 

 

 

 

 

 

 

Чим харчувалися і який спосіб життя вели
Місцем проживання Тарбозавра- Китай і Монголія. Не дивлячись на те, що практично будь-динозавр міг стати його здобиччю, тарбозавр іноді не відмовлявся і від падалі.

 

 

 

 

 

 

 

 

Докладно про будову тіла

Будова скелета в цілому було досить міцним. Шкіра та її забарвлення, як і у тиранозавра була лускатої і змінювалася залежно від обставин (поєдинок з завром або залучення самок).

 

 

 

 

Порівняння людини з 25-річною особиною і дворічною дитиною.

Пересувався тарбозавр на двох сильних ногах, заканчивавшимися трьома пальцями. Ще один редукований розташовувався позаду. Враховуючи комплекцію і вагу, він не володіли видатними швидкостями, хоча все ж кілька перевершував в цьому компоненті тиранозавра.

Передні кінцівки тарбозавра були аналогом таких у останнього: дуже маленькі з двома пальцями. Як легко зрозуміти, вони практично не використовувались не в процесі полювання, ні в повсякденному житті.
Динозавр мав об'ємної головою, основну частину якої займали щелепи. Рекордна довжина черепа – 130 див. З цього компоненту тарбозавр займає друге місце серед всіх тираннозаврид, лише на 20 см поступаючись тираннозавру.
З боку їх голови здаються схожими, але насправді в першу чергу саме відмінності деталей черепа дозволяють виділяти тарбозавра в окремий рід.

Розміри

Розміром Тарбозавр був великим.Він вважався найбільшим Тіранозавридом,після Тіранозавра.В довжину він був до 12м.В висоту-5м,і вагою до 6,5т.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Голова

Череп був високий, але не широкий, за розмірами досить не маленький – до 1,3 м в довжину.
У даного динозавра було добре розвинене відчуття рівноваги, він також володів хорошим слухом і нюхом, що робило його неперевершеним хижаком.
Щелепи були дуже міцні і потужні, оснащені великою кількістю гострих зубів (від 50 до 62), довжина кожного зуба могла досягати 8 – 8,5 див.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Будова мозку

Один із знайдених в 1948 році радянсько-монгольської експедицією черепів тарбозавра (спочатку отримав назву Gorgosaurus lancinator) характеризує порожнину, в якій знаходився мозок. Гіпсовий зліпок внутрішнього рельєфу порожнини (эндокрана) дозволив Малєєву зробити ряд первинних висновків про форму мозку тарбозавра. В 2005 році на основі більш досконалого зліпка на основі поліуретанової гуми був проведений новий детальний аналіз будови та функціонування мозку тарбозавра.
Будова мозку тиранозавра також було об'єктом аналізу дещо раніше, і результати аналізу мозку тарбозавра виявилися схожими, за винятком розташування місць відходження деяких черепних нервів, включаючи трійчастий і додатковий нерв. Мозок тираннозаврид ближче за будовою до мозку крокодилів та інших плазунів, ніж до мозку птахів. Загальний обсяг мозку 12-метрового тарбозавра, за оцінкою дослідників, становив лише 184 см3. Велика нюхова цибулина і потужні нюховий та кінцевий нерви свідчать про добре розвиненому почутті нюху у тарбозавра — як і у тиранозавра. Додаткова нюхова цибулина також відрізняється великими розмірами, що вказує на наявність добре розвиненого якобсонова органу, який відповідав за чутливість до феромонам. Це, в свою чергу, може вказувати на розвинену систему залицяння у тарбозавра. Великий вушний нерв означає, що слух у тарбозавра був хорошим, дозволяючи вести звукову комунікацію і забезпечувати хорошу орієнтацію в просторі. Вестибулярний апарат був добре розвинений; іншими словами, тарбозавры володіли хорошим почуттям рівноваги і координацією рухів. З іншого боку, нерви і мозкові відділи, пов'язані із зором, були маленькими і недорозвиненими. Дах середнього мозку, відповідальна у плазунів за обробку зорової інформації, утарбозавра була зовсім маленькою, а зоровий і глазодвигательный нерви — слабкими. Якщо у тиранозавра, з його широким черепом, очі дивилися вперед, забезпечуючи бінокулярний зір, то череп тарбозавра, як і у більшості інших тираннозаврид, був уже, і очі розташовувалися по різні сторони голови. Все це дозволяє зробити висновок про те, що основними почуттями, розвиненими у тарбозавра, були нюх і слух, а не зір

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

На малюнку зоображений Тарбозавр напавший на Анкілозавра.Але жили вони в різний час.

Міг полювати на:

 

 

 

 

 

 

Міг також іноді їсти:

 

Схожі знахідки:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ерляньзавр
Протоцератопс
Нанотіран

Dinо-Line.skyd.ua

   

     Нас вже:

 

Головні розділи:
По отрядам:
По періодам
Меню сайта
Динозаврове питання
Нові статьї

Терезинозавр протів Тарбозавра

Пахіцефалозавр

Гіганотозавр протів Тіранозавра

Автор сайта:Blakyla

Всего ответов 56

bottom of page